PCP Budowa

Posadzki betonowe półsuche (miksokret)

Mieszanka betonowa wykonana jest z kruszywa płukanego o frakcji 0-3 mm i cementu portlandzkiego CEM I 42,5. Używamy nowoczesnego sprzętu i dobrej jakości materiałów, dzięki czemu posadzka zawsze wygląda estetycznie i spełnia swoje zadanie.

Zlecenia realizujemy zarówno dla Inwestorów indywidualnych, jak i podmiotów biznesowych (deweloperów, firm budowlanych etc.). Dlatego też jesteśmy przygotowani do wykonania posadzki betonowej dla niewielkiego pomieszczenia oraz obszernej hali magazynowej. Bez względu na jej powierzchnię – przebieg poszczególnych prac wygląda tak samo. Posadzki betonowe wykonujemy wieloetapowo, dbając o to, aby zarówno zabezpieczenie nawierzchni, jak i jej ostateczne wykończenie charakteryzowało się doskonałą jakością przeprowadzanych prac.

  W ramach naszych usług oferujemy Państwu:
 • - Ułożenie hydroizolacji (folia)
 • - Ułożenie termoizolacji (płyty styropianowe)
 • - Ułożenie dylatacji pionowej (taśma dylatacyjna)
 • - Zbrojenie rozproszone (włókna polipropylenowe) i/lub zbrojenie metalową siatką
 • - Przygotowanie i wylanie betonu metodą półsuchą
 • - Poziomowanie powierzchni posadzki
 • - Mechaniczne zacieranie

Realizując zlecenia zawsze korzystamy ze sprawdzonych materiałów. Bazujemy przede wszystkim na mieszance betonowej, dzięki której posadzki betonowe zyskują swoją trwałość. Mieszanka ta wykonana jest z kruszywa płukanego o frakcji 0-3 mm i cementu portlandzkiego CEM I 42,5. Używamy nowoczesnego sprzętu i dobrej jakości materiałów, dzięki czemu posadzka zawsze wygląda estetycznie i spełnia swoje zadanie. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że o jakości naszych prac decyduje ich odpowiednia organizacja. Dlatego prezentujemy poniżej – w kilku podstawowych punktach – przebieg każdej realizacji.

 1. Hydroizolacja
 2. Jedną z podstawowych prac jest zabezpieczenie podłoża. Posadzka betonowa ma być nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim wykonana w sposób trwały. Niezbędne są więc odpowiednie zabezpieczenia – w tym także hydroizolacja. W tym celu najczęściej wykorzystuje się folię izolacyjną.

 3. Dylatacja
 4. Drugim krokiem w realizacji jest przygotowanie specjalnych pół do równomiernego wylania betonu. Dzięki temu jesteśmy w stanie zagwarantować dokładne rozprowadzenie mieszanki betonowej na całej powierzchni nawierzchni – nawet jeżeli stanowi ona duży obszar użytkowy. Pamiętamy również o konieczności zachowania dylatacji obwodowej. Pominięcie tego kroku mogłoby skutkować pękaniem nawierzchni jeszcze w trakcie jej procesu utwardzania. Oczywiście na tym etapie przeprowadzane jest także mechaniczne zacieranie, które pomaga we właściwym rozprowadzeniu mieszanki, ze szczególnym uwzględnieniem wszelkich skoków posadzki betonowej.

 5. Zacieranie
 6. Wspomniane już wcześniej zacieranie musi uwzględniać także utwardzenie. Co to oznacza? Pod wpływem zacierania mechanicznego wytrąca się tzw. mleczko cementowe. Stanowi ono górną warstwę posadzki betonowej – niestety, również jej najsłabszy punkt. By uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń spowodowanych eksploatacją nawierzchni, na etapie zacierania stosujemy specjalne preparaty utwardzające. Dzięki nim wytworzone mleczko cementowe zyskuje na trwałości i odporności – przede wszystkim względem czynników mechanicznych. Mamy więc pewność, że przyszła posadzka betonowa sprosta wszystkim trudom eksploatacyjnym.

 7. Impregnacja
 8. Impregnacja przeprowadzana jest natychmiast po ukończonym zacieraniu. W naszej codziennej pracy stosujemy jedynie sprawdzone preparaty, wobec których skuteczności mamy całkowitą pewność. Są to środku powstałe na bazie żywicy akrylowej.

 9. Pielęgnacja
 10. W celu zapewnienia szczególnej skuteczności naszych realizacji, wykonujemy także tzw. curing. Polega on na przykryciu nawierzchni specjalną folią, dzięki czemu wszystkie procesy wiązania i sztywnienia przebiegają prawidłowo. Curing przeprowadza się jeszcze, kiedy nawierzchnia betonowa jest mokra.Galeria

Referencje

Wiesław Zacharski - właściciel firmy budowlanej

PCP Budowa jest firmą uczciwą, dokładną, efektywną, z dużym doświadczeniem w branży budowlanej, posiada wykwalifikowaną kadrę oraz potencjał techniczny i ludzki niezbędny do realizacji powierzanych zadań.

Rekomendowana firma wykonuje swoją pracę stosując innowacyjne technologie oraz sprzęt, co znacznie podnosi standard, estetykę oraz jakość posadzek.

Mateusz Szymański - współwłaściciel firmy projektowej DiG

Polecając usługi firmy PCP Budowa, mamy pewność, że zostaną one wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, naszą wizją i wyznaczonych harmonogramem terminach.

Firma charakteryzuje się rzetelnością, dobrą organizacją pracy, doświadczeniem oraz czystością wykonania posadzek.

Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani efektem końcowym wykonanych prac i polecamy tę firmę każdemu, kto ceni jakość oraz uczciwość.

Wyniki dotychczasowej współpracy upoważniają nas do wystawienia wysokiej oceny za całokształt wykonanych prac.

Więcej

Login form